Blog používateľa admin

Požehnanú Veľkú noc 2013

Vložil(a) admin, St, 27/03/2013 - 17:27
::
"Ak pšeničné zrno, ktoré padne do zeme, neodumrie, zostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu. Kto miluje svoj život, stratí ho, a kto svoj život na tomto svete nenávidí, zachová si ho pre večný život. Ak mi niekto slúži, nech ma nasleduje, a kde som ja, tam bude aj môj služobník. Ak mi niekto slúži, toho Otec poctí." (Ján 12:24-26)

Milí priatelia,

Počiatkom utrpenia Pána Ježiša bol už samotný príchod na túto zem. Nevzdal svoju cestu ani vtedy, keď sa blížil ku krížu, samote a smrti. To všetko bol ochotný podstúpiť, aby nás zachránil. Ježiš obracia náš zrak smerom k Bohu a ľuďom okolo nás. Nasledovať Ježiša znamená neuhnúť ani od cesty utrpenia či nepohody. To odhodlanie nie je z nás, je to premena, ktorú Boh skrze Ježiša prináša do nášho života. To všetko prevyšuje Dobrá správa o tom, že táto cesta je stretnutím so živým Spasiteľom a končí víťazstvom nad smrťou.

"... Ale vy ma uvidíte, pretože ja žijem a aj vy budete žiť." (Ján 14:19)

Nech nádej ktorú máte v Ježišovi Vám prinesie počas veľkonočných sviatkov 2013 hlboký duchovný zážitok, pokoj a radosť.

V mene svojom, spolupracovníkov a členov  Ústrednej rady VBH,

Martin Mražík
predseda VBH
<><

ŠALÁTOVÝ WORKSHOP, alebo ako sa naučiť pripraviť chutný neobyčajný šalát

Vložil(a) admin, Po, 17/12/2012 - 16:20
::
V pondelok 23.04 2012 bol môj program na večer jasný. Tešila som sa na šalátový workshop pod vedením Beaty na 6. poschodí v miestnosti VBH. Podmienkou bolo priniesť 2 vybrané potraviny zo zoznamu a potom už len počkať, ktoré suroviny prinesú ostatní VBH-áci a aké nové tipy sa o príprave šalátov dozvieme.
Zišli sme sa dokopy ôsmi a prišli aj staré tváre, ktoré už často nevídať (ale kto by odolal takej ponuke :D Na stole sa nám teda ocitli rôzne suroviny, už ich bolo len treba správne a chutne skombinovať. Každý si mohol navrhnúť vlastnú kombináciu a nakoniec s tipmi od Beátky sme sa zhodli až na 7 rôznych druhoch klasických aj úplne nových šalátov. Po nami zvolených kombináciách nasledovala vlastnoručná príprava, čiže šúpanie, krájanie a miešanie surovín.

Svedectvo Julky z prešovskej skupiny

Vložil(a) admin, Št, 11/10/2012 - 15:06
::

Služba nie je práve tou najľahšou vecou na svete. Pred pár rokmi som si myslela, že služba je aktivitou ktorú robíme pre ľudí spoločenstve z istého dôvodu. Moje dva roky vo VBH však neboli len službou pre ľudí v tom pravom zmysle slova. Zistila som, že služba niekedy spočíva aj v tom, že spoločenstvo v ktorom mám pracovať reálne neexistuje ale napriek tomu môžem byť aktívna a verím, že to je stále službou.

Svedectvo zo skupinky EUBA

Vložil(a) admin, Št, 11/10/2012 - 14:52

Na našej skupinke EUBA som už tretí rok. Tak ako každý z našich členov, aj ja mám svoj príbeh, ako som sa o skupinke dozvedela a začala ju navštevovať. Do Bratislavy som prišla, keď som mala 18 rokov. V tej dobe som už bola dva roky obrátená kresťanka. Avšak príchod do Bratislavy a vysokoškolský život priniesol so sebou veľa pokušení, nielen pre znovuzrodeného kresťana, ale aj pre ostatných mladých ľudí, ktorí opustili svoje domáce základne a neboli zrazu pod každodennou kontrolou rodičov.