ŠALÁTOVÝ WORKSHOP, alebo ako sa naučiť pripraviť chutný neobyčajný šalát

Vložil(a) admin, Po, 17/12/2012 - 16:20
::
V pondelok 23.04 2012 bol môj program na večer jasný. Tešila som sa na šalátový workshop pod vedením Beaty na 6. poschodí v miestnosti VBH. Podmienkou bolo priniesť 2 vybrané potraviny zo zoznamu a potom už len počkať, ktoré suroviny prinesú ostatní VBH-áci a aké nové tipy sa o príprave šalátov dozvieme.
Zišli sme sa dokopy ôsmi a prišli aj staré tváre, ktoré už často nevídať (ale kto by odolal takej ponuke :D Na stole sa nám teda ocitli rôzne suroviny, už ich bolo len treba správne a chutne skombinovať. Každý si mohol navrhnúť vlastnú kombináciu a nakoniec s tipmi od Beátky sme sa zhodli až na 7 rôznych druhoch klasických aj úplne nových šalátov. Po nami zvolených kombináciách nasledovala vlastnoručná príprava, čiže šúpanie, krájanie a miešanie surovín.
A keďže nás bolo dokopy viac ako roboty, stačilo sa pohodlne usadiť a sledovať ako sa šaláty pripravujú. :D Záverečnou fázou bolo dochucovanie. Osobne ma táto fáza zaujala najviac. S Beátinými koreninami a zaujímavými tipmi sme sa dozvedeli asi všetko čo treba k lahodnej chuti šalátu. Osobne ma zaujali kombinácie jogurtu s horčicou, dochutenie nepravými kapary, alebo použitie sezamu a slnečníc. Za naozaj nové a chutné tipy môžem vybrať mätový šalát a vynikajúci šalát s vifonkovými rezancami. Takže na záver mi zostáva už len poďakovať Beate za jej čas a cenné rady a hor sa do prípravy nejakého naučeného šalátu, lebo pri spomínaní na tie dobroty, sa mi začali zbiehať slinky.
Majka

PS: A aby toho nebolo málo, nabudúce nás čaká príprava kvetových šalátov...mňam