Ako bolo na 26. konferencii VBH


Tohtoročná 26. konferencia VBH sa konala v dňoch 21. – 23. októbra vo Veľkom Slavkove. Zišli sme sa v úzkom kruhu a vďaka Bohu za to, prevažnú väčšinu účastníkov tvorili študenti, ktorí túžia po Kristovi a práci pre Neho. Témou nás prevádzal Peter Hrubo zo Žiliny, ktorý v minulosti pracoval pre VBH a v súčasnosti vedie tím pracovníkov a misionárov TC Kompas OZ. Hlavnou témou konferencie bolo POŠLI TO ĎALEJ. Čo je „TO“ čo máme šíriť ďalej? Čo my potrebujeme na to, aby sme šírili ďalej Kristovo posolstvo? Rečník svoje prednášky postavil na základoch Matúšovho evanjelia 28:16-20.

Dozvedeli sme sa o troch typoch vášne: Láske voči ľuďom, pretože každý človek je Božím a je hodný spásy. Každá situácia môže viesť k zvestovaniu evanjelia to znamená, že v akejkoľvek situácií sa nachádzame, hoci aj v ťažkostiach, vieme si nájsť spôsob radovania sa a zvestovania Božej lásky k nám. Láska voči Bohu, každý deň máme viac a viac spoznávať Boha , čím viac ho spoznáme tým viac zisťujeme jeho neutíchajúcu dobrotu, lásku a milosť k nám.

Pripomenuli sme si aj Ježišov rozkaz poslať to ďalej, to čo sme získali z milosti a činili učeníkmi všetky národy a On nám dal sľub, že s nami zostane po všetky dni.

Súčasťou konferencie boli aj tento rok semináre, ktoré spestrili program a obohatili náš duchovný rast. Praktická časť zahrnula návštevu Popradu, kde sme sa v malých skupinkách snažili zistiť, koľko mladých ľudí pozná alebo aspoň niečo počulo o Bohu. Tiež to bol priestor dozvedieť sa, či sú dvere pre zvestovanie evanjelia otvorené.
Som rada, že sme sa ako skupina mladých ľudí, pracujúcich pre Krista mohli stretnúť a podeliť sa o vzájomné skúsenosti, zistiť ako skupinky v jednotlivých mestách fungujú a povzbudiť sa navzájom.

(Miška NR)