Discovery project - time to talk, alebo ako bolo na letnom pobyte VBH 2016

 

"Tento tábor mi ukázal kto je to skutočne Boh a čo urobil pre mňa osobne. Taktiež že ja už nemusím platiť za svoje hriechy, pretože všetko za mňa urobil On. Stačí len oddať sa na cestu v Jeho stopách a nasledovať Ho. Na tábore bolo takisto veľa super ľudí. Dúfam, že budem mať príležitosť zúčastniť sa tohto tábora aj na budúci rok."

(Študent)

 

Toto leto sa náš Discovery Project veľmi vydaril. Konal sa v dňoch od 10. do 16.7. v Mníchovskom potoku blízko Bardejova. Prvých účastníkov sme privítali volejbalom a snažili sme sa o to, aby sa všetci od začiatku cítili dobre a uvoľnene v novom prostredí medzi toľkými novými tvárami.

Každý bol súčasťou jednej z piatich biblických skupiniek, čo nám pomohlo spoznať sa ešte bližšie a byť jednoducho v tíme. Každá skupina si vymyslela nejaké podivuhodné meno (napríklad Rumba mé, Gurmán Angels) a hrali sme proti sebe všetky tie svetové súťaže ako Vylomeniny a pod. Spoločne sme si pozreli film, šli na túru, kde Briti, ako sami poznamenali, nechtiac spoznali celé Slovensko (nebola to až taká dlhá túra, oni len nie sú zvyknutí...), tancovali sme slovenské aj britské tance.

Pri tom všetkom mali možnosť účastníci komunikovať s Britmi a precvičovať si angličtinu aj na hodinách angličtiny. Bolo skvelé vidieť, že sa (aj napriek Brexitu :-) ) vytvorili britsko-slovenské kamarátstva ešte aj pri Slovákoch, ktorým dlhšie trvalo, kým sa im v angličtine rozviazal jazyk. Sme vďační ľuďom z britského tímu, že naozaj prejavili trpezlivosť a boli ochotní komunikovať pomaly a jednoducho.

Napriek všetkým tým skvelým veciam výnimočnosť tohto projektu spočívala v niečom oveľa lepšom a vzácnejšom. Na biblických štúdiách vybraných z evanjelia podľa Jána sme mohli spoločne poznávať osobu Ježiša Krista a zamýšľať sa nad tým, aký život nám ponúka a čo je našou reakciou na to. No nie iba to, ale aj študenti z tímu sa rozhodli ísť s kožou na trh a zdieľali svoje vlastné životy v osobných svedectvách. Vraveli o tom, akí boli, kým sa nerozhodli dať svoj život do Ježišových rúk a čo s ich životom urobil On. Nasledovali otázky a dobré rozhovory. Tešili sme sa z toho, akí boli študenti otvorení a úprimní a tiež z toho, že vyjadrili hlad po poznaní Boha a túžbu nasledovať Pána Ježiša.

 

Týždeň anglickej konverzácie s britskými študentmi