Minulé akcie

Kampaň mladí za rodinu 2014

Tieto spoločné modlitby iniciuje univerzitná mládež. V kampani Mladí sa rodinu sa chceme zjednotiť v modlitbe a tak duchovne podporiť naše presvedčenie o tom, že život je prvoradý a tradičná rodina stále prospešná a moderná.

nebezpečná nádej ... 22. konferencia VBH

nebezpečná nádej 

Čo pre nás znamená nádej? Kde môžeme nájsť nádej? Nádej pre mňa, pre moju rodinu, moje okolie, univerzitu a krajinu. Akú má nádej spojitosť s evanjelizáciou? Cieľom tejto konferencie je pomôcť študentom a absolventom žiť životom nádeje, lásky a viery, ktorý zasiahne aj život ľudí okolo nich.

Nádej prináša zmenu a zmena môže byť aj nebezpečná... 

Apologetické prednášky na internátoch...

V týždni od 26. marca privítame na Slovensku Dr. Petra Payne s manželkou Janet. Spolu s nimi navštívime tri mestá, kde odznejú prednášky a diskusia na tieto témy:

Prečo Boh dopustí utrpenie, 26. marca v Žiline o 19:00, Internát Hliny, blok 7, miestnosť č. 601;

Viera verzus veda, 27. marca v Prešove o 19:00, Nový internát, ul. 17. nov.11, spol. miestnosť 7.p;

Biblia verzus Korán, 28. marca v Košiciach o 18:00, Internát Medická 4, CAM - klub.

Každý koho témy zaujímajú je vítaný.

Konferencia kresťanských zdravotníkov

Soľ zeme a svetlo sveta

v zdravotníckych a sociálnych službách

17. november 2012 Košice,

miesto: Cirkevný zbor ECAV Mlynská 23, zborová miestnosť

Zdravotnícki a sociálni pracovníci ako kresťania čelia mnohým výzvam v prostredí, v ktorom pracujú. V tejto téme vidíme mnoho oblastí ako integrita osobnosti, obetavosť, celoživotné odborné vzdelávanie, osobný duchovný rast, priestor na oddych, duchovný život, rodinu, výchovu detí, život a službu v cirkvi, praktické svedectvo a evanjelizáciu v pracovnom prostredí ako aj v kontakte s pacientmi.

Poznať lepšie Ježiša, konferencia o evanjelizácii vo Varšave

3. – 5. októbra, sa skupina 7. účastníkov z VBH zúčastnila vo Varšave, na konferencii o osobnej evanjelizácii s témou: Poznať lepšie Ježiša.
Hlavnými prednášateľmi boli známa americká spisovateľka a evanjelistka Becky Manley Pippert a teológ a evanjelista Michaelom Ots z Anglicka.
Prinášame Vám svedectvo jedného zúčastníkov, Adriána s Bratislavskej skupinky VBH:
V prvom rade musím povedať, ako sa mňa osobne dotkol Pán skrze konferu.

Pochováva veda Boha? verejná prednáška oxfordského profesora Johna C. Lennoxa

Dátum: 12. november 2014 o 17.00

Miesto: Aula Beliana, Filozofická fakulta UMB, Tajovského 40 v Banskej Bystrici

Organizátori: Katedra teológie a katechetiky PdF UMB, Katedra matematiky FPV UMB, Filozofická fakulta UMB v spolupráci s Projektom Ponorka študentskej skupiny Vysokoškolského biblického hnutia.

V prednáške prezentuje prof. Lennox dva protichodné systémy myslenia: materialistický (Existuje iba tento svet, hmota?) a teistický (Existuje aj niečo čo presahuje hmotu, niečo transcendentné?).

Misijný týždeň vo Walese očami Táni

Betkin misijný týždeň vo Walese

V prvom rade som obrovsky vďačná za tú príležitosť ísť ďaleko do Walesu a byť súčasťou misijného týždňa britskej obdoby nášho VBH – Christian Union – v študentskom mestečku Aberystwyth.

Išla som s ďalšími dvoma Slovákmi – Táni a Erikom, ktorých som predtým nepoznala, ale rýchlo sme sa skamarátili a neskôr sa mi stali skvelým vzorom v ich nadšení pri evanjelizovaní.

Prednášky a debaty s Dr. Petrom Payneom

V týždni od 24. marca 2014 opäť privítame na Slovensku Dr. Petra Payne s manželkou Janet. Spolu s nimi navštívime Banskú Bystricu a Nitru, kde odznejú prednášky a diskusia na tieto témy:

Zdieľanie evanjelia skeptikom , 25. marca v Banskej Bystrici o 8:10, Katedra teológie a katechetiky;

Homosexualita, 25. marca v Banskej Bystrici o 18:00, Tajovského 40,  poslucháreň 257;

Utrpenie, 26. marca v Nitre o 19:00, Kongresové centrum, ŠD A. Abernoláka;

Zvestovanie evanjleia bez nátlaku, 27. marca v Nitre o 18:00, Internát Nová doba, Klubovňa VBH, 6. poschodie;

Každý koho témy zaujímajú je vítaný.

Správy zo zimného tréningu vedúcich a aktívnych členov skupiniek VBH

"Život prinášajúce slovo"

Jeden perfektný predĺžený víkend 13.- 16. 2. 2014, strávený v Božej prítomnosti, plný chvál, Božieho slova a modlitieb. Čo iné to môže byť, ako školenie VBH vo Važci?

Už na prvý pohľad pôsobila chatka, kde sme mali byť ubytovaní príjemne a útulne. No keďže výzor nemá veľký význam, znamenalo to len malé bezvýznamné plus. Dôležité bolo, čo sa nachádzalo vo vnútri. A tým teraz nemyslím zariadenie, ale samotnú náplň programu a atmosféru.