Nitra

Skupinky v Nitre

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

 

Miesto: ŠD Nová Doba

Miestnosť: Éter klub, 6. poschodíe

Čas: streda o 19:00

Kontakt:  Beata Szrejder 0948180710

Na FB nás môžete nájsť pod názvom skupiny "VBH Nitra"

Klubovňa na 6-ke

Vložil(a) JanPR, St, 04/03/2015 - 23:17

Pravidelné stretnutia:

streda -> štúdium Listu Títovi (párne týždne)

       apologetické témy   (nepárne týždne)

Príležitostné stretnutia:

utorok -> sekulárne filmové večery s diskusiou (príležitosť pozvať neveriacich kamarátov)

štvrtok -> spoznávací hang out 

piatok -> návšteva v domácnosti bývalého VBH člena

Kulinársky workshop

Extremny sendvicMinulý týždeň som mala príjemný kulinársky zážitok. A nebola som sama. Skupinka VBH v Nitre sa rozhodla uskutočniť kulinársky workshop v zmysle hesla: Láska ide cez žalúdok. Povedali sme si, že snáď aj Božia láska by mohla ísť cez žalúdok. Aspoň na začiatok, pri nadviazaní vzťahu so študentmi. 
Do poslednej chvíle som sa nevedela rozhodnúť či na workshop ísť alebo nie. Mala som náročný deň. Ale tak nejako sa stalo, že moje kroky predsa viedli na 6 poschodie internátu Nová Doba, kde sa konajú skupinky VBH. Keď som vstúpila, ulahodilo to mojim očiam, nosu aj srdcu.

ŠALÁTOVÝ WORKSHOP, alebo ako sa naučiť pripraviť chutný neobyčajný šalát

Vložil(a) admin, Po, 17/12/2012 - 16:20
::
V pondelok 23.04 2012 bol môj program na večer jasný. Tešila som sa na šalátový workshop pod vedením Beaty na 6. poschodí v miestnosti VBH. Podmienkou bolo priniesť 2 vybrané potraviny zo zoznamu a potom už len počkať, ktoré suroviny prinesú ostatní VBH-áci a aké nové tipy sa o príprave šalátov dozvieme.
Zišli sme sa dokopy ôsmi a prišli aj staré tváre, ktoré už často nevídať (ale kto by odolal takej ponuke :D Na stole sa nám teda ocitli rôzne suroviny, už ich bolo len treba správne a chutne skombinovať. Každý si mohol navrhnúť vlastnú kombináciu a nakoniec s tipmi od Beátky sme sa zhodli až na 7 rôznych druhoch klasických aj úplne nových šalátov. Po nami zvolených kombináciách nasledovala vlastnoručná príprava, čiže šúpanie, krájanie a miešanie surovín.

Víkend nielen pre končiacich študentov

Vikendovka Nitra

Kresťan Na Vysokej Škole = Kresťan Na Celý Život

Kto pozná VBH-áčko vie, že v rámci tohto hnutia sa nezabúda ani na tých, ktorí absolvujú vysokú školu. Pri tejto príležitosti sa organizovalo víkendové stretnutie na tému: Kresťan na Vysokej Škole = Kresťan Na Celý Život.

VEDA vs. VIERA

Zaujímavé. Mnoho veriacich ľudí by považovalo vedu za niekoho, kto obrazne povedané „kope za svet“. Ťažko si predstaviť, že by sme práve vedou mohli vieru obhájiť...Alebo žeby predsalen poznanie došlo tak ďaleko, že pred sebou vidí iba jediný pevný bod a tým je živý Boh?! Žeby dnešní veriaci vedci nahlas hovorili to, čo ich ateistickí kolegovia priznávajú len v tichosti?! Stojí skutočne veda na opačnom konci ako viera?

Víkend o "Nákazlivom" kresťanstve

Nitra, 10. – 12. november 2006

Počuli ste už o tom? Z VBH sa šíri nebezpečná nákaza! Vraj nejaké „Nákazlivé kresťanstvo“. Kvôli tomu sme museli zvolať aj štáb, ktorý celý víkend 10. – 12.11 2006 v Nitre pod drobnohľadom skúmal príznaky a priebeh uvedenej epidémie. Tá ma totiž nezadržateľne putovať od študenta k študentovi.